تمام شبکه های اجتماعی و از جمله اینستاگرام دارای یک سری قوانین و مقررات هستند که تمام کاربران ملزم به رعایت آن ها می باشند . به عنوان مثال هیچ یک از کاربران اجازه ندارند اقدام به به اشتراک گذاری پست های اینستاگرام دیگران به نام خود نمایند و یا از تصاویر نژادپرستانه در پست خود استفاده کنند . شما می توانید کلیه قوانین و مقررات اینستاگرام را در سایت اینستاگرام به آدرس www.instagram.com در بخش TERMS مطالعه نمایید .
در صورتی که هر یک از کاربران بر خلاف قوانین و سیاست های اینستاگرام عمل نماید مثلا عکس یا پست کاربر دیگری را بدون اجازه منتشر نماید و ... قابلیت ریپورت اینستاگرام به کاربران دیگر امکان می دهد که این کاربر یا تصویر غیرقانونی او را به اینستاگرام اطلاع بدهند ، که این عمل ممکن است منجر به حذف اکانت اینستاگرام شخص خاطی شود . گروه مشاوره هیواتک در این مقاله به موضوع ریپورت در اینستاگرام پرداخته و راه حل های رفع ریپورت در اینستاگرام را نیز بررسی خواهد کرد .ریپورت در اینستاگرام چیست ؟

به عمل گزارش کردن تخلفات کاربران اینستاگرام توسط کاربران دیگر، ریپورت اینستاگرام می گویند . برخی از مواردی که به دلیل آن شما می توانید یک کاربر ، پست ، تصویر یا کامنت را ریپورت نمایید عبارتند از :
1- در صورتی که شخصی یک تصویر یا کامنت اسپم یا تبلیغاتی منتشر می کند .
2- در صورتی که فردی تصویر یا پست شما را به نام خود منتشر کرده باشد .
3- در صورتی که فردی کارهای شما را که دارای کپی رایت است منتشر کرده باشد .
4- در صورتی که فردی تصویر یا کامنت غیر اخلاقی منتشر کرده باشد .
5- در صورتی که فردی پست یا کامنت هایی مثل خودکشی ، تهدید و آزار ، استفاده از مواد مخدر و ... استفاده کرده باشد .

نکته : توجه به این نکته ضروری است که در صورتی که دلایل ریپورت غیر واقعی باشد ، به هر تعداد هم که از یک اکانت ریپورت صورت گرفته باشد منجر به بسته شدن آن اکانت نخواهد شد .
طریقه ریپورت در اینستاگرام

برای ریپورت در اینستاگرام سه راه وجود دارد : ریپورت کردن کاربر ( ریپورت کردن اکانت ) ، ریپورت کردن تصویر یا ویدئو و ریپورت کردن کامنت


ریپورت کردن کاربر :
برای ریپورت کردن یک کاربر در اینستاگرام ابتدا به صفحه اکانت کاربر مورد نظر وارد شوید . در قسمت بالا سمت راست روی سه نقطه کلیک کرده و گزینه Report را انتخاب کنید . در پنجره جدیدی که باز می شود یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید :


1- It's spam : در مواردی که می خواهید یک پیام تبلیغاتی و هرز را گزارش کنید که منجر به بلاک شدن اکانت مورد نظر می شود .
2- It's inappropriate : در سایر موارد این گزینه را انتخاب کرده و در ادامه یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید :

  • I don’t want this account to be able to see my photos or videos or search for me : در صورتی که می خواهید فرد مورد نظر را بلاککنید تا نتواند از تصاویر و ویئوهای شما دیدن کند .
  • I believe this account violates Instagram’s community guidelines : در صورتی که اکانت مربوطه قوانین اینستاگرام را نقض کرده است . در صورت انتخاب این گزینه باید یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید :
• Report a photo, video or comment : برای ریپورت کردن یک تصویر ، ویدئو یا کامنت
• Report account : ریپورت کامل اکانت مورد نظر
• Posting annoying content : انتشار محتوای آزاردهنده
• Posting spam : اسپم و مطالب هرز و تبلیغاتی
• This profile is pretending to be someone else : در صورتی که فردی خود را به جای فرد دیگری جا زده باشد . در صورتی که آن فرد شما هستید گزینه Me و گزینه Someone I Know برای شخصی که شما او را می شناسید و گزینه celebrity or public figure برای کسی که خود را به جای یک فرد مشهور جا زده باشد . و در آخر باید نام کامل فرد مورد نظر را هم بنویسید .
• Might be posting my intellectual property : در صورتی که فردی محتوایی که متعلق به شماست و دارای کپی رایت می باشد را منتشر کرده باشد .

ریپورت کردن تصویر یا ویدئو :
برای ریپورت کردن تصاویر و ویدئوها در اینستاگرام روی نقطه سه نقطه بالای تصویر کلیک کرده و گزینه Report را انتخاب کنید . در قسمت بعدی دو گزینه پیش روی شماست :
1- گزینه It's spam : در صورتی که تصویر یا ویدئو اسپم و هرز است .
2- It's inappropriate : در سایر موارد . در صورت انتخاب این گزینه باید یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید :

• Self injury : در صورتی که تصویر یا ویدئو مربوط به خود آزاری و خودکشی است .
• Harassment or bullying : آزار یا تهدید
• Sale or promotion of drugs : فروش یا تبلیغ مواد مخدر
• Sale or promotion of firearms : فروش یا تبلیغ اسلحه
• Nudity or pornography : تصویر یا ویدئوهای برهنگی
• Violence or harm : خشونت یا آزار دیگران
• Hate speech or symbol : تصاویر نژادپرستی یا فمنیستی
• Intellectual property violation : نقض مالکیت معنوی مثل کپی رایت
• I just don’t like it : در صورتی که تنها تصویر را دوست ندارید اینستاگرام به شما توصیه می کند اکانت مربوطه را بلاک نمایید .

ریپورت کردن یک کامنت در اینستاگرام :
برای ریپورت کردن یک کامنت ، ابتدا صفحه کامنت ها را باز کنید ، انگشت خود را روی کامنت مربوطه نگه داشته از بالای صفحه آیکون علامت تعجب را انتخاب نمایید . در پنجره ای که باز می شود گزینه spam to scam را در صورتی که کامنت اسپم است و گزینه Abusive contentt را در سایر موارد انتخاب نمایید . در صورت انتخاب این گزینه باید یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید :

• I don’t like this comment : اگر تنها این کامنت را دوست اینستاگرام توصیه می کند که اکانت فرد مورد نظر را بلاک کنید .
• This comment is a spam or scam : اگر کامنت هرز یا تبلیغاتی است .
• This comment puts people at risk : این کامنت مردم را در معرض خطر قرار می دهد . با انتخاب این مورد سه گزینه پیش روی شما قرار خواهد گرفت : Self-harm تشویق به خودآزاری و خودکشی ، Harassment or bullying آزار یا تهدید ، Drug use تشویق به استفاده از مواد مخدر .
• This comment shoudn’t be on Instagram : این کامنت نباید در اینستاگرام باشد . در صورتی که تخلف در قوانین اینستاگرام صورت گرفته باشد از این مورد استفاده می شود . یکی از گزینه های زیر را در صورت انتخاب این مورد باید انتخاب نمایید : Nudity برای ریپورت کردن کامنت تصاویر برهنه ، Graphic violence برای ریپورت تصاویر و سخنان خشن ، Hate speech or symbol برای سخنان نژادپرستانه و Intellectual property violation برای نقض مالکیت معنوی مثل کپی رایت .


چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شویم ؟

اگر در استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام با مشکلاتی نظیر ناتوانی در گذاشتن کامنت و لایک برای تصاویر و یا عدم توانایی فالو کردن مواجه شده باشید به احتمال زیاد بلاک یا ریپورت شده اید . اما برای خارج شدن از ریپورت اینستاگرام چه باید کرد ؟ در این بخش از مقاله راه حل هایی برای رفع سریع ریپورت در اینستاگرام و از بین بردن ریپورت اینستاگرام و رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام را شرح خواهیم داد . بلاک شدن در اینستاگرام ممکن است توسط خود اینستاگرام صورت گرفته باشد و یا ممکن است توسط کاربران صورت گرفته باشد .


رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام توسط خود اینستاگرام :


راه حل اول : قرار دادن کامنت انگلیسی توسط فالوورهای شما
یک پیام متنی به همراه تصویر مرتبط شبیه تصاویر زیر برای فالوورهای خود بفرستید و از آن ها بخواهید برای شما کامنت انگلیسی بگذارند تا اینستاگرام متوجه شود که شما اسپم نیستید .

راه حل دوم : ایمیل اکانت خود را تغییر دهید
برای از بین بردن ریپورت اینستاگرام و خارج شدن از بلاک ، ابتدا وارد پروفایل خود شده و گزینه Edit your profilee را انتخاب نمایید . در قسمت Private informationn ، ایمیل یا شماره تلفن قبلی خود را ویرایش کنید . بعد از وارد کردن ایمیل یا شماره جدید یک پیام به آن ارسال می شود و شما باید روی لینکی که در آن پیام وجود دارد کلیک کنید تا اطلاعات جدید شما در پروفایلتان ذخیره شود .

نکته 1 : در صورتی که با مشکل کامنت گذاشتن در اینستاگرام مواجه شده اید ، احتمالا به علت گذاشتن کامنت بیش از حد در یک بازه زمانی توسط اینستاگرام بلاک شده اید . این نوع بلاک شدن بعد از چند ساعت خود به خود رفع می شود .

نکته 2 : در صورتی که با مشکل فالو نشدن در اینستاگرام مواجه شده اید دو دلیل می تواند وجود داشته باشد ، یک اینکه بیش از 7500 نفر را فالو کرده اید و دو اینکه در یک ساعت یا در یک روز فالوینگ بیش از اندازه انجام داده اید . رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام در این مورد ممکن است بین 1 روز تا چند ماه به طول بینجامد .

نکته 3 : مشکل بلاک لایک در اینستاگرام به دلیل لایک کردن با سرعت بالا و یا تعداد بالای لایک در یک ساعت یا یک روز اتفاق می افتد بنابراین به این مورد توجه نمایید .

رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام توسط کاربران :


برای رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام توسط کاربران مراحل زیر را دنبال کنید :
1- ابتدا باید متوجه شوید که چه کسی شما را بلاک کرده است ، اینستاگرام اجازه چک کردن اینکه چه کسانی شما را Unfollow و یا بلاک کرده اند را به شما نمی دهد .
2- در صورتی که قبلا پست های اکانت خاصی را می دیدید اما مدتی است که خبری از آن اکانت نیست این احتمال وجود دارد که آن شخص شما را بلاک یا آن فالو کرده باشد .
3- اگر به فرد خاصی شک دارید که شما را بلاک کرده است ، ابتدا اکانت آن شخص را در صفحه جستجوی اینستاگرام سرچ کنید ، اگر اطمینان دارید که اکانت او را درست وارد کرده اید اما اسم او را نمی یابید احتمالا شما را بلاک کرده است .
4- سعی کنید این فرد را فالو کنید ، در صورتی که قبلا این فرد را فالو می کردید ولی اکنون دویاره باید او را فالو کنید احتمالا این شخص شما را بلاک کرده است .
5- در صورتی که می توانید وارد صفحه اینستاگرام او بشوید ولی با انتخاب دکمه Follow هیچ عملی اتفاق نمی افتد و یا اینکه وقتی دکمه Follow را انتخاب می کنید عبارت Following ظاهر می شود ولی بعد از چند دقیقه وقتی مجددا وارد صفحه او می شوید باز هم گزینه Follow را به جای Following می بینید به این معنی است که شما بلاک شده اید .
6- در لیست فالوینگ هایی که در اینستاگرام دارید ، به دنبال اسم این فرد بگردید در صورتی که اسم این شخص وجود ندارد ، این معنی است که توسط این فرد آن فالو یا بلاک شده اید .
7- می توانید یک اکانت دیگر بسازید ، اگر با اکانت جدید توانستید آن فرد را فالو کنید ولی با اکانت قبلی نمی توانستید به این معنی است که شما را بلاک کرده است .
8- در صورتی که تصور می کنید بلاک شدن شما توسط این فرد از روی اشتباه صورت گرفته است ، زیر یکی از تصاویری که منتشر می کنید او را منشن کنید ( ابتدا علامت @ و سپس اسم اکانت آن فرد را وارد کنید ) . در این صورت اگر آن فرد شما را ببیند و متوجه شود که اشتباها شما را بلاک کرده است ممکن است شما را آنبلاک نماید .
9- می توانید یک اکانت دیگر بسازید ، اگر با اکانت جدید توانستید آن فرد را فالو کنید ولی با اکانت قبلی نمی توانستید به این معنی است که شما را بلاک کرده است .


منبع : راهنمای ریپورت اینستاگرام و خارج شدن از ریپورت اینستاگرام
هیواتک , سامانه مشاوره هیواتک , رفع مشکلات رایانه , رفع مشکلات موبایل , رفع مشکلات اینترنت, پاسخگویی به سوالات کامپیوتری , پاسخگویی به سوالات رایانه ای , پاسخگویی به مشکلات رایانه ای, سامانه رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک هیواتک , رایانه کمک تلفنی , مشاوره خرید موبایل , رفع مشکلات کامپیوتری , مشکلات کامپیوتری تلفنی , مشاوره خرید لپ تاپ , معرفی پیام رسان تلگرام و نحوه عضویت , خاموش شدن چراغ اینترنت مودم و قطع و وصل شدن اینترنت , روش های پاکسازی فایل های اضافی اندروید , معرفی شبکه اجتماعی اینستاگرام و عضویت , علت وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت در ویندوز 7 , رفع مشکل دانلود نکردن در گوشی ها , چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم ,علائم سوختن کارت گرافیک کامپیوتر , از بین بردن ویروس شورت کات در ویندوز , وقتی آیفون هنگ میکند چه باید کرد؟ , راهنمای اتصال گوشی موبایل به تلویزیون , معرفی پیام رسان گوگل الو ویژگی های آن , رفع مشکل ورود به اینستاگرام , اتصال به کامپیوتر دیگران از طریق اینترنت ,بررسی و رفع مشکل نصب زاپیا برای ویندوز , مزیت ویندوز فون نسبت به اندروید , چگونه تیک دوم تلگرام را برداریم؟ , حالت روح تلگرام چیست؟ , رفع مشکل باز نشدن عکس در اینستاگرام , علت قطع شدن وای فای مودم چیست ؟ , چگونه اینترنت همراه اول را فعال کنیم؟ , فعال سازی اینترنت همراه ایرانسل , راهنمای تنظیمات اینترنت همراه رایتل , رفع مشکل صفحه آبی مرگ ویندوز 7 ,چگونه می توان فهمید چه کسانی از اینستاگرام من بازدید کرده اند ؟ , دلیل باز نشدن سایت با اینترنت گوشی , آموزش هارد ریست و سافت ریست ویندوز فون , نحوه دیدن مشخصات کامپیوتر , راهنمای دانلود عکس از اینستاگرام , هیواتک به رفع مشکلات رایانه کمک می کند , جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام , راهنمای ثبت نام در سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی , راهنمای ثبت نام اینترنتی جواز کسب , راهنمای تغییر شماره تلفن تلگرام , راهنمای عضویت در کتابخانه ملی , چگونه گروه تلگرام را مخفی کنیم , راست چین کردن در اکسل و راست به چپ کردن نمودار در اکسل , پیگیری وضعیت نظام وظیفه و ورود به سامانه سخا , رفع مشکل تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد ,علائم خرابی پاور و تست سالم بودن پاور , فارسی کردن اعداد در ورد و اعداد فارسی در اکسل , حذف پیام ارسالی در تلگرام و حذف استیکر در بروز رسانی تلگرام , آموزش ثبت رسمی کانال تلگرام در سایت ساماندهی وزارت ارشاد , نمایش اطلاعات گوشی اندروید و اطلاعات سخت افزار گوشی , پاک کردن آدرس های تایپ شده و حذف تاریخچه مرورگر فایرفاکس , اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 10 و 8 , روش های جستجو در گوگل و نحوه صحیح سرچ , معرفی مشخصات گوشی موبایل نوکیا 6 اندرویدی , نحوه پاک کردن تاریخچه جستجو ها در اینستاگرام و پاک کردن هشتگ ها , بلاک کردن در اینستاگرام بدون اطلاع افراد و پاک کردن کامنت آنها , مجموعه ترفند های اینستاگرام که شاید به دردتان بخورد ! , مخفی کردن انلاین تلگرام و اخرین بازدید تلگرام , آشنایی با سامانه ابلاغ قضایی ثنا قوه قضاییه , راه حل ساده مشکلات متداول ویندوز ، آفیس و اینترنت , روش دانلود درایور کارت گرافیک اینتل و نصب کارت گرافیک آنبورد , راه حل مشکلات متداول سخت افزاری کامپیوتر ,آشنایی با وظایف سازمان بازرسی کل کشور و ثبت شکایت اینترنتی , از عضو شدن خودکار در کانال تلگرام و تبلیغات خودکار تلگرام جلوگیری کنید , مشکلات گوشی آیفون در زمان هنگ کردن و کند شدن را رفع کنید , ویژگی های جدید تلگرام دسکتاپ و آپدیت تلگرام دسکتاپ , تماس صوتی و تصویری رایگان با نرم افزار مکالمه تصویری ایمو , روش های سریع کاهش حجم عکس و تغییر سایز تصویر در ویندوز , آموزش پرینت گرفتن دو صفحه در یک صفحه در ورد , ترفند های اینستاگرام را شناخته و به کاربر حرفه ای اینستاگرام تبدیل شوید , راهنمای استفاده از ماشین حساب ویندوز 7 , جلوگیری از هک وای فای مودم d-link دی لینک , تشخیص بلاک شدن در تلگرام و خارج شدن از بلاک در تلگرام , رفع مشکلات قطع و وصل شدن اینترنت های ADSL و اینترنت های موبایل, مجموعه مشکلات گوشی های موبایل , انتخاب یک رمز عبور قوی و ویژگی های یک پسورد خوب, راهنمای عضویت در سایت نورمگز پایگاه مجلات تخصصی نور , معرفی مشخصات گوشی موبایل گلکسی اس 8 سامسونگ , نحوه به اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی با هات اسپات , معرفی گوشی های تاشو موجود در بازار موبایل , چگونه مسیر دانلود ویندوز را تغییر دهیم , بازیابی سند از دست رفته ورد با ذخیره اتوماتیک اتو سیو , آموزش استوری در اینستاگرام , نحوه حذف اکانت اینستاگرام و پاک کردن حساب کاربری اینستاگرام , معرفی قابلیت پخش زنده در اینستاگرام و لایو استوری , راهنمای نصب فونت در ویندوز و اضافه کردن فونت ویندوز 7,8,10 , نشانه های سوختن هارد و خرابی هارد دیسک کامپیوتر , استفاده همزمان از چند اکانت اینستاگرام در یک گوشی , روش های کم کردن صدای فن کامپیوتر , نحوه آپدیت اندروید 6 برای گلکسی اس 5 سامسونگ , آموزش دور زدن حالت روح تلگرام و حالت روح موبوگرام , آشنایی با بیمه سلامت ایرانیان و نحوه ثبت نام بیمه سلامت , بروز رسانی مرورگر گوگل کروم و آپدیت موزیلا فایرفاکس , راهنمای ورود به سامانه ثنا و استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا , اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز و تغییر زبان ویندوز , راهنمای استفاده از تیم ویور و کنترل از راه دور کامپیوتر , نحوه پنهان کردن فایل در کامپیوتر و آشکار کردن فایلهای مخفی , مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی در منزل و جمع آوری سوابق بیمه , ساخت استیکر شخصی تلگرام به وسیله ربات ساخت استیکر , کنترل موبایل دیگران با کامپیوتر و رفع مشکلات موبایل از راه دور , راهنمای تبدیل گوشی موبایل اندروید به کنترل تلویزیون , راهنمای حذف اکانت یاهو و بازیابی ایمیل یاهو , کاهش مصرف اینترنت ویندوز 10 در یک دقیقه , فراموش کردن رمز جیمیل و بازیابی پسورد جیمیل , راهنمای سامانه سهام عدالت و نحوه مشاهده صورتحساب و دریافت سهام عدالت , چگونه اکانت اینستاگرام خود را بازگردانیم , نحوه پیگیری سهام عدالت با کد ملی در سامانه رهگیری سهام عدالت , اضافه شدن تماس صوتی به تلگرام , مخفی کردن استوری اینستاگرام و حذف استوری از اینستاگرام , راهنمای سامانه ثبت نام کتاب درسی و خرید اینترنتی کتب درسی , بالا بردن امنیت تلگرام و جلوگیری از هک شدن تلگرام , آموزش ساخت ایمیل یاهو و ورود به ایمیل , ثبت شماره حساب سهام عدالت و شناسه شبا سهام عدالت , بالا بردن امنیت اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن اینستاگرام , ویژگی های گوشی مناسب خانم ها و معرفی مدل های مناسب بانوان , مزایای حذف اکانت تلگرام یا دیلیت اکانت تلگرام چیست , مشاوره خرید گوشی های غیر لمسی و گوشی های دارای صفحه کلید , ارسال پیام تصویری تلگرام و دانلود تلگرام جدید نسخه 4 , نحوه تغییر مدیر اصلی کانال تلگرام , راهنمای پیگیری پرونده قضایی با کد ملی و دریافت رمز پرونده , رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی اندروید , دلایل بالا نیامدن کامپیوتر و گیر کردن روی آرم مادربورد , مشاوره خرید گوشی مناسب سالمندان و مخصوص افراد مسن , روش های کاهش مصرف اینترنت تلگرام , پاک کردن کش مرورگر کروم و مرورگر فایرفاکس , نحوه اضافه کردن کیبورد فارسی و انگلیسی به اندروید , پاک کردن تاریخچه و پسورد های ذخیره شده در مرورگر , روش های رسم نمودار در اکسل , رفع مشکل هنگ کردن تلگرام و کرش دیتا در تلگرام , رفع مشکل باز نشدن استوری اینستاگرام , رفع مشکل باز نشدن صفحه تنظیمات مودم , ترفند های نوشتن پاورقی در ورد , معرفی نرم افزار مسیریابwaze ویز , راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی , راهنمای حذف اکانت جیمیل و حذف همه نامه ها در جیمیل , راهنمای تغییر اندازه فونت اندروید , تایپ فارسی در ورد و رفع مشکل برعکس تایپ شدن در ورد , معرفی آنتی ویروس قوی برای گوشی های اندروید , راهنمای غیر فعال سازی آپدیت ویندوز ,آموزش بکاپ گیری از اندروید و کلیه اطلاعات گوشی , ساخت گروه اینستاگرام و حذف گروه ساخته شده در اینستاگرام , نحوه قرار دادن فیلم در پاورپوینت , ویژگی های نسخه جدید تلگرام و تغییرات جدید تلگرام را بشناسیم , نحوه فرستادن آهنگ در آیفون از تلگرام , جلوگیری از تگ شدن در اینستاگرام و آرشیو کردن پست ها در اینستاگرام , رفع مشکل باز نشدن سایت ها با تغییر DNS اینترنت , راهنمای به اشتراک گذاری پست های اینستاگرام , پین کردن پیام در گروه تلگرام و پین کردن مخاطب در تلگرام ,راهنمای ریپورت اینستاگرام و خارج شدن از ریپورت اینستاگرام